Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Webmaster Forum

Webmaster Forum, Google, Adsense, SEO, Domain, Hosting, Web tasarım teknoloji hakkında bilgiler. Türkiye'nin öncü webmaster forumu.

Google News Kaydı Nasıl Yapılır

Root

Wmland.Net CEO
13
30 Nis 2021
Siteye Git
Google news kaydı nasıl yapılır size bunu anlatmaya çalışacağım yapmanız gereken adımları sırası ile takip etmektir gerekli alanları doldurup göndereceğiz belli bir süre onay süreci vardır onay sürecinden geçtikten sonra yayın hayatına başlamış olursunuz
Google News Nedir?
Google News, Google’a ait farklı bir arama motoru olarak düşünülebilir. on binlerce haber kaynağından yeni makaleler alan Google News, kullanıcıların talepleri doğrultusunda bu makaleleri arama sonuçlarında göstermektedir. Tabii ki belirli algoritma filtrelerinden geçirdikten sonra.
Google News Kaydın Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Google News kaydı için yapılması gerekenler Google tarafından çok net bir şekilde belirtilmiştir. Gelin bu yönergeleri inceleyelim. Genel Uyarılar
İçerik: Haber portalınızda yer alan içerikler güncel, alakalı ve haber niteliği taşımalıdır. Öneriler, eğitici bilgiler veren veya iş haberleri sunan platformlar ne yazık ki Google News kaydı yapamazlar.

Orjinal: İçerikleriniz sizin tarafınızdan yazılmalı yani hiçbir şekilde otomatik olarak oluşturulmamalıdır. İçeriklerde kullanılan dile de çok dikkat edilmelidir.

Güven: Haber portalınızda mutlaka adres, künye, telefon numarası, editör bilgileri yer almalıdır.
Google News Başvurusu
Google News başvurusu için öncelikle linki tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki sayfa açılıyor.
Bu alandan News’i tıklıyoruz.
Daha sonra sitenin size ait olduğunu ispatlayabilmeniz için sitenizi Google web master tools’a kayıt ediyorsunuz. Google search console’a giriş yapın ve alternatif yöntemlerden html dosyasını indirin. Bu dosyayı Google News kaydı için seçmiş olduğunuz sitenin dizinin gönderirseniz işlem tamamdır.
News’i tıkladıktan sonra sitenizin karşısında “Google Haberlere Eklenme İstediğinde Bulun” gibi ifade göreceksiniz. Bu butonu tıklayın ve karşınıza çıkan basit formu doldurun (Formda siteniz ile ilgili basit sorular olduğu için bu alana değinmiyorum)
İşlem bu kadar basit. Bir süre sonra size olumlu veya olumsuz bir e-mail gelecektir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar