Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Webmaster Forum

Webmaster Forum, Google, Adsense, SEO, Domain, Hosting, Web tasarım teknoloji hakkında bilgiler. Türkiye'nin öncü webmaster forumu.

Bitcoin Hangi Yöntemlerle Alınır?

drminter

Kayıtlı Üye
8
23 Eki 2021
Bireylerin Bitcoin cüzdan açmalarından sonra Bitcoin alımları için hesaplarına TL aktarımı yapmaları gerekmektedir. Aktarımlar için her sanal cüzdanın minimum ve maksimum rakam kıstasları farklıdır. Bu durum Ethereum gibi diğer coinler içinde geçerlidir. Bunun için kullanıcıların üyelikleri öncesinde bu kıstasların kendilerine uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Ayrıca kullanıcılar Bitcoin minimum ve maksimum çekim değerlerini de kontrol etmeyi unutmamalıdır. Gerekli işlemlerin ardından Bitcoin almak için TL transferleri banka havalesi ve çoğunlukla kredi kartı kullanımları ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kullanıcıların sanal cüzdanlarında TL olarak paraları tanımlanmış olmaktadır. Sonraki aşama cüzdanlara tanımlanan TL miktarlarının güvenli şekilde Bitcoin para birimi olan BTC ‘ye çevrilmesidir.

Güvenli Bitcoin Alım Yöntemleri​

En güvenli ve karlı olan Bitcoin alım yöntemi daima kur takiplerinden sonra yapılanlardır. Bitcoin sanal cüzdanlarında Bitcoin kuru daima kontrollere müsait bir biçimde yer almaktadır. Kullanıcılar alımlarında maksimum kar için kurun düşük olduğu bir zamanı denk getirebilmektedir. Bu aşamada alınmak ya da çevrilmek istenen BTC miktarı gerekli olan boşluğa yazılmalıdır. BTC alımlarında yazılan miktarlar ödenmesi gereken TL tutarının hesaplanmasını da sağlanmaktadır. Böylece hesaplarında hazır bulunan TL tutarının tamamını ya da bir bölümünü Bitcoin alımlarında kullanan bireyler işlemlerini tamamlamış olmaktadır. Tabi Bitcoinden para kazanmak için teknik analiz bilmeniz önemlidir veya kripto para analizleri yapan siteleri takip etmeniz gereklidir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar