Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Webmaster Forum

Webmaster Forum, Google, Adsense, SEO, Domain, Hosting, Web tasarım teknoloji hakkında bilgiler. Türkiye'nin öncü webmaster forumu.

Ads Gelir Hesaplama

Root

Wmland.Net CEO
Katılım
30 Nis 2021
Mesajlar
13
Web sitesi
www.wmland.net
Reklam denince ilk akla gelen adsense oluyor Google platformunda reklam verenler adsense tarafından kullanıcılara dağıtılır kullanıcılar sayesinde reklam gösterimi sağlayan adsense gelirleri ona göre kullanıcının hakettiği kadarını kullanıcısına aktarır.

Google adsense reklam veren belirlediği tıklama başına hesaplayıp kullanıcısına hakettiği düştüğü payı kullanıcının hesabına ekler kullanıcının hesabından para çekme sınırışu anda en düşük ödeme oranı 200 tl dir 200 tl yi geçmediği sürece ödemeyi hesabınıza atmaz.

Google adsense'nin ortalama hesaplama sistemi şu şekildedir
Bin gösterim başına gelir (BGBG)


Bin gösterim başına gelir (BGBG), aldığınız her 1000 gösterimden elde edeceğiniz tahmini kazançları temsil eder. BGBG gerçekte ne kadar gelir elde ettiğinizi değil, tahmini kazancınızın aldığınız sayfa görüntüleme, gösterim veya sorgu sayısına bölünüp 1000 ile çarpılmasıyla ortaya çıkan değeri gösterir.

Formül:
BGBG = (Tahmini kazanç / Sayfa görüntüleme sayısı) * 1000

Örneğin:
Örneğin, 25 sayfa görüntülemeden 0,15 dolar tutarında bir tahmini kazanç elde ettiyseniz, sayfa BGBG'niz (0,15 dolar / 25) * 1000, yani 6,00 dolar olur.
45.000 reklam gösteriminden 180 dolar tutarında bir tahmini kazanç elde ettiyseniz, reklam BGBG'niz (180 dolar / 45.000) * 1000, yani 4,00 dolar olur.

BGBG, reklamcılık programlarında yaygın olarak kullanılan bir sayıdır. Farklı kanallardan elde ettiğiniz gelirleri karşılaştırırken bu sayıdan yararlanabilirsiniz.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar